Menu
Your Cart

Delivery Information

Teslimat ve İade

www.bijourien.com da satılan tüm ürünler üretici ve ithalatçı firmaların garantisi altındadır. www.bijourien.com iade işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder. 

Bir ürünün iade edilebilmesi genel olarak aşağıdaki şartlara bağlıdır: 

İADE SÜRESİ : 

Genel olarak satın aldığınız ürünlerin iade açıklama kısmında bulunan metindeki iade şartları ile geçerlidir. Bunun haricinde üretici ve ithalatçının kabul ettiği kesilmemiş ( En az 20 - 50 ve 100 ) gibi  metre ve ölçüler deki ürünleri, kestirmeden, tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, satın aldığınız tarihten itibaren yedi ( 7 ) gün içinde teslim aldığınız şekliyle ürünü, ürün faturasını ve iade sebebini içeren bir dilekçe ile iade edebilirsiniz.

Bunun haricindeki 30 mt altındaki kumaşlar isteğiniz üzere kesildiği ve tekrar satılabilirliği bozulduğu için iade kabul edilmemektedir.

İADE ŞARTLARI : 

İade etmek için gönderdiğiniz ürünlerde eksiksiz olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilememektedir.

Ürünün faturası, iade formu, 7 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin orijinal kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir (Yıkadığınız veya kumaşı kestiğiniz takdirde iade imkanı sona ermiş bulunuyor). www.bijourien.com un bazı kategorilerinde ürün ve hizmetlerin doğası gereği farklı iade koşulları uygulanabilmektedir.

İade etmek istediğiniz ürünlerinizi mutlaka iade sebebinizi bildiren bir not eki ve faturanız ile gönderiniz. 

* İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

www.bijourien.com 'a gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 1- 3 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır. 

Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır, Bu konuda ilgili departmanlar kısa süre içinde size yardımcı olacaklardır. 

İade şartlarına uygun durumlarda yapılan gönderimlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir.

Hasarlı ve arızalı ürünler (Defolu), teslimat tarihinden sonra ilk 7 gün içerisinde www.bijourien.com un çalıştığı kargo şirketler tarafından elimize geçtiği taktirde kargo ücretiwww.bijourien.com tarafından karşılanacaktır. Aksi taktirde gidiş ve geliş kargo ücreti müşterimize aittir. Söz konusu, iade yapılacak durumda Bijouren Bujiteri anlaşması ile göndermeniz sizin adınıza çok daha uygun maliyette olacaktır bu durum doğrultusunda, tarafımıza yansıyacak gidiş ve geliş kargosu, iade edilecek kumaş tutarından düşülerek tarafınıza (hesabınıza) en kısa sürede gönderilecektir  

İADE SÜRECİ : 

Ürünü tarafımıza göndermeden önce iade talebinizi iletişim alanındaki iletişim formunu doldurarak tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir. Teknik departmanımız tarafından iade ile ilgili gönderim onayının size iletilmesinden sonra lütfen paket ile birlikte ürünü neden iade ettiğiniz belirten imzalı yazıyı tarafımıza gönderiniz. Onay bilgisi size telefon veya mail yoluyla bildirilecektir.Kargo ile yapılan gönderilerin ücreti gönderen kişiye aittir. Karşı ödemeli gönderimler kabul edilmeyecektir. Teknik servisimize gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır.

Ürünlerin İadesinde;

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler ( ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilen ürünler örn : kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler,kullanılmış,denenmiş veya tekrar satılmayacak derece'de tahrip edilmiş vs. ), tek kullanımlık ürünler iadesi mümkün değildir.

Hasarlı ve değişecek ürünler www.bijourien.com a ulaştıktan sonra 3 (üç ) iş günü içerisinde işleme alınırlar. 

Teslimattan Kaynaklanan Problemler;

Zarar görmüş paket durumunda; 

- Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak kargo firması yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. 

- Eğer kargo firması yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır. 

- Paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. 

- Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda www.bijourien.com bildirilmelidir www.bijourien.com en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır.

ÜRÜN HATALARINDA :

www.bijourien.com da satılan tüm ürünler ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altında olup tamir veya değişim işlemleri garanti veren firma tarafından yapılmaktadır.

This is the sticky Notification module. You can use it for any sticky messages such as cookie notices, special promotions, or any other important messages. http://www.allaboutcookies.org/